Vyřizování hypotéčního úvěru je někdy na delší dobu, někdy to je však obratem. To ale nikdo nemůže předem vědět. Součástí hypotéčního úvěru je i zástava nemovitosti. Na tuto překážku, pro někoho malou, pro někoho větší ale narazíte u všech společností, které tento typ úvěrů poskytují. A je už zcela jedno, jestli je to bankovní či nebankovní instituce, zkrátka je třeba se na to připravit, protože bez toho to nepůjde. Zástava nemovitosti je charakteristická činnost, kterou je zapotřebí provést před samotným úvěrem. Ručitel je tedy jedna z hlavních osob, která je též do hypotéčního úvěru zainteresovaná.
Není to jen tak obyčejný úkon, skládá se z několika částí. Je fajn, že budete mít nemovitost, kterou by bylo možné ručit, pak ale nastoupí odhadce, který musí odhadnout cenu dané nemovitosti, z které následně vychází výše úvěru.
Zástava nemovitosti https://nebankovni-hypoteka-cz.cz/aktuality/zastava-nemovitosti/je nutná vždy, pokud požadujete úvěr vyšší 200 000 Kč. Zkrátka a jednoduše. Společnosti, které vám přiklepnou hypotéční úvěr se zástavou jistí pro případ, že nebudete moci splácet řádně a pečlivě, jak je dohodnuto ve smlouvě. Pokud se tak nestane, tak čeká dlužníka velice nepříjemná situace, kterou je exekuce. A to pro to, že je na nemovitost uvaleno zástavní právo. Tomu samozřejmě předchází soudní rozhodnutí a dokonce to může skončit tak, že bude nemovitost zpeněžena prostřednictvím dražby a následně prodána. Další problém nastává v tom, že tak ručitel může přijít o sovu střechu nad hlavou, takže pozor na to, koho si vyberete jako ručitele, případně naopak, kdyby vás váš rodinný přítel nebo jiný blízký přítel požádal o pomoc. Velmi často se právě stává, že ručitelem je někdo z rodiny a pak to v rodině udělá veliké rozbroje, čemu se popravdě není co divit.
Do zástavy je tedy možné dát jakoukoliv nemovitost od bytu, rodinného domu, chaty, rekreačního objektu nebo obyčejného pozemku.